JKH GKS Jastrzębie - MHK Dubnica 2:3 PK (po karnych)

JKH GKS Jastrzębie rozegrał pierwszy mecz sparingowy u siebie w ramach przygotowań do sezonu 2018/19. Rywalami byli znani sprzed roku słowaccy hokeiści z klubu MHK Dubnica nad Váhom. W bramce JKH od początku do końca meczu szansę otrzymał Oskar Prokop, który może zaliczyć ten występ do udanych. Oba gole w regulaminowym czasie zdobył dla Jastrzębia Kamil Wróbel. Skład JKH składał się z 3 piątek, złożonych z młodych graczy, którzy otrzymali więcej czasu do pokazania się na tafli Jastoru. Podobnie jak przed rokiem lepsi znów okazali się goście. Tym razem do wyłonienia zwyciężcy potrzebne był 3 serie rzutów karnych, z których raz tylko trafili goście.


JKH GKS JASTRZĘBIE - MHK DUBNICA 2:3 k. (0:0, 2:2, 0:0, 0:0, 0:1)

Składy:
JKH GKS Jastrzębie: Prokop (Raszka) - Michałowski, Sulka, Wróbel, Kulas, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Gimiński, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka - Bigos, Radzieńczak, Nahunko, Paś, Pelaczyk oraz Matusik.
MHK Dubnica: Pajpach (Gibl) - Rehák, Serkin, Kokavec, Ďuriš, Macek - Matejovič, Kozachuk, Kutny, Hegyi, Krajči - Jarabek, Hohl, Medek, Kanaet, Kristín - Hlaváček, Mihalko, Mrava, Jakubík, Trenčan.

Przebieg meczu:
1:0 - 29:31 - Kamil Wróbel - Jakub Michałowski, Maciej Sulka (5/4)
1:1 - 30:23 - Dominik Hegyi - Matej Macek, Grigorii Serkin
1:2 - 33:54 - Oliver Ďuriš  - Denis Rehák (5/4)
2:2 - 38:41 - Kamil Wróbel - Tomasz Kulas
2:3 - 65:00 - Matej Macek (decydujący rzut karny)

Kary: 4:12 / Widzów: 350.

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (sędziowie głowni) oraz Marcin Polak, Dawid Pabisiak (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Tibor Melichárek (MHK Dubnica nad Váhom).

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦