Mateusz Studziński - zmiana klubu na Bytom to dobra decyzja

W końcu wystartował sezon – jaki był pierwszy mecz?
Mecz był ciężki, ponieważ drużyna z Jastrzębia dominowała, dodatkowo kilka razy musieliśmy grać w osłabieniu, przez co dodatkowo traciliśmy siły. Oddaliśmy również mniej strzałów i brakowało nam skuteczności przy wykańczaniu akcji. Nie graliśmy w pełnym zestawieniu, mam nadzieję, że gdy drużyna będzie kompletna to uda nam się nawiązać walkę z najlepszymi.

Ubiegły sezon zacząłeś w GKS Katowice a potem zmieniłeś klub, myślisz, że to był dobra decyzja?
Tak, poprzedni sezon zacząłem w Katowicach, ale pomimo kilku meczów odegranych, klub zdecydował się zatrudnić bramkarza zza oceanu a ja zdecydowałem, żeby szukać szansy gdzie indziej. Wybór padł na Polonię Bytom, gdzie dobrze mi się broniło a ostatni mecz wygraliśmy do zera i przekonałem trenerów do siebie. Trener również daje mi więcej miejsca w bramce – myślę, że to była dobra decyzja.

Ciągle się mówi o sponsorze dla Polonii Bytom jak to wygląda?
Ja nie wiem za bardzo. Wierzymy w to, że się to uda. Chłopaki starają się dać w każdym meczu wszystko z siebie czy sponsor jest czy go nie ma.

Jakie cele stawia trener Parfinow drużynie na nowy sezon?
Trener również jak drużyna oczekuje pełnego zaangażowania w każdym meczu. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, jaka jest i celem naszym jest pierwsza „6”.

Ponoć mają dołączyć jeszcze zawodnicy z zagranicy?
Wszystko zależy od sponsorów czy uda się wzmocnić drużynę. Bardzo bym tego chciał.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦