Ostrava Hockey Cup 2018 - Polska U20 wygrywa na starcie

W Ostrawie wystartował młodzieżowy turniej Ostrava Hockey Cup 2018. Rozgrywany on jest w kategorii "starszego dorostu", który mniej więcej odpowiada kategorii U19. Do bieżącego sezonu ta kategoria to była typowa kategoria U18. Od bieżącego szeonu władze czeskiego związku hokeja wprowadziła tam wyjątki, pozwalające grać w tej kategorii również graczom, którzy mają ukończone 18 lat.

Pierwszy mecz turnieju przyniósł sporą niespodziankę, gdyż obrońca tytułu z ub. rolu HC HC Vítkovice przegrała z reprezentacją Polski U20. Polacy szybko objęli prowadzenie w 1 min. meczu po bramce Smala. Kiedy miejscowi odrobili straty w 10 min. a na początku drugiej tercji odskoczyli na 3-1 wydawało się, że mlodzi Polscy złożyli broń. Na szczęście tego dnia mieli w swoim składzie Kamila Wałęgę, który niesygnalizowanym strzałem w 25 min. strzelił kontaktowego gola. Mecz od tego czasu zaczął być bardzo wyrównany. Akcje przelewały z jednej na druga stronę. Niesety nieco ponad pół mninuty przed końcem meczu na tablicy znów widniał korzystny wynik dla obrońców tytułu z ub. roku. Trener polskiej U20 zdecydował się odwołać bramkarza, który zresztą bronił dość w kratkę. Na tafli znów był Wałęga, który wyrównał wynik meczu. Kiedy wszyscy się już szykowali do dogrywki, chwilę słabości zanotował golkiper miejscowych i Łukasz Kamiński z zimną krwią go ograł i z ostrego kąta skierował krążek do pustej bramki. Potwierdzeniem świetnej formy było przyznanie tytułu najlepszego zawodnika dla Kamila Wałęgi. Mecz był sędziowany już zgodnie z nowymi regułami dla sezonu 2018/19. W druzynie gospodarzy wystąpił inny Polak - Jakub Lewandowski.

HC Vítkovice Ridera U19 - Polska U-20 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

bramki:
10 min. Potočný (Mrva), 13 min. Lednický (Kunc, Mrva), 24 min. Konečný (Fridrich), 40 min. Bernovský (Fridrich), 50 min. Ivan (Mrva)
1 min. Smal (Zygmunt), 25 min. Wałęga (Sołtys), 31 min. Urbowski (Khoperia, Olszewski), 41 min. Klocek (Zygmunt), 60 min. Wałęga (Kamiński), 60 min. Kamiński

Strzały: 33 - 30.

Kary: 14 (w tym 10 min. dla Mrkvy) - 14.

HC Vítkovice Ridera U19: Mrazek (Dolíška) - Kučera, Gřesík, Bernovský, Lednický, Lewandowski, Kunc, Vacula, Konečný, Fridrich, Potočný, Bílý, Zapletal, Mrva, Ivan, Krška, Věntus, Pastor.

Polska U20: Zawalski (Lipiński) - Bizacki, Wysocki, Wałęga, Sołtys, Brynkus, Khoperia, Klocek, Zygmunt, Smal, Mularczyk, Noworyta, Duszak, Olszewski, Worwa, Ubowski, Kamieniecki, Niedlich, Jóźwik, Gruźla.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z meczu

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦