Ruszyły eliminacje do Czerkawski Cup 2019

Poznańskie lodowisko Chwiałka 13.10.2018 przeżywało istne oblężenie. Odbywał się tam pierwszy turniej kwalifikacyjny do Czerkawski Cup 2019. Naoczni świadkowie twierdzą, że tylu drużyn hokejowych w Poznaniu w jeden dzień jeszcze nie widzieli. Dzięki hokejowym zapaleńcom mogliśmy zobaczyć takie wyjątkowe mecze jak derby Trójmiasta pomiędzy Niedźwiadkami Gdynia i Olivią 17 Gdańsk czy derby Pomorza pomiędzy drużynami z Torunia, Malborka czy odbudowującej się hokejowo Bydgoszczy. Na lodowisku w Poznaniu, która ma przecież mistrzowskie tradycje w hokeju (w 1934 roku AZS Poznań był mistrzem Polski) zobaczyliśmy wiele zaciętych meczów i kilku naprawdę dobrze zapowiadających się utalentowanych zawodników. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w marcu pryszłego roku zakwalifikowały się trzy pierwsze drużyny. Wyniki poszczególnych meczów są dostępne na stronie ogranizatora Stowarzyszenia Sport7 pod linkiem: CC2019_KwalifikacjePoznań_Wyniki.

Kwalifikacja końcowa wygląda następująco:

 1. ŁKH Łódź
 2. MKS Sokoły Toruń
 3. KH Legia Warszawa
 4. HUKS Niedźwiadki Gdynia
 5. UKS Olivia 17 Gdańsk
 6. PTH Koziołki Poznań
 7. MUKS WTH Wrocław
 8. UKS Wikingowie Elbląg
 9. Bombers Malbork
 10. BKS Bydgoszcz

Wszyscy uczestnicy turnieju kwalifikacyjnego otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe bluzy, a drużyny puchary.

Nagrody indywidualne: zegarek ufundowany przez firmę Bisset oraz torbę, czapeczkę i koszulkę firmy CCM otrzymali, w następujących kategoriach:

 • najlepszy bramkarz – Jan Osmolowski  (MKS Sokoły Toruń);
 • najlepszy strzelec – Olivier Kowalczyk (ŁKH Łódź), który zdobył aż 30  bramek!!!;
 • najlepszy zawodnik –  Julek Panasewicz  (HUKS Niedźwiadki Gdynia).

Dodatkowo nagrodę w postaci vouchera o wartości 1650 zł na udział w wakacyjnym campie Hokejowej Szkoły Ziętary otrzymał najlepszy zawodnik drużyny, która zajęła ostatnie miejsce – Flavio Wilczewski z  BKS Bydgoszcz.

Nagrodę od Partnera Sprzętowego Sport7, firmy CCM dla  najmłodszego zawodnika Turnieju otrzymał Igor Litewnicki z UKS Wikingowie Elbląg.

A wszystko to możecie zobaczyć na naszych zdjęciach laughing

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦