10 przykazań kolekcjonera

Dziesięć przykazań kolekcjonera sportowych kart.

1. Wiem, co chcę zbierać!
Jestem świadomym kolekcjonerem! Wiem, co chcę mieć w swojej kolekcji i czego mi brakuje. Uświadamiam sobie wielkość swojej kolekcji, nie tylko, jeśli chodzi o ilość ale o finanse, które potrzebne mi będą na skompletowanie kolekcji.

2. Znam swoją kolekcję.
Potrafię znaleźć informacje o zawodnikach na moich kartach i o kartach. Wiem, gdzie są źródła informacji o kartach i zawodnikach. Przed zakupem kart staram się znaleźć jak najwięcej informacji o wydanych kartach, również o tych, które nie są w mojej kolekcji.

3. Moje karty to mój skarb!
Wiem, że uszkodzona karta nie ma większej wartości. Każdej karcie w mojej kolekcji poświęcam odpowiednią uwagę. Karty zbieram do odpowiednich folii, które ochronią je przed uszkodzeniem, ale również przed promieniowaniem UV. Najcenniejsze karty w kolekcji zabezpieczam dodatkowym opakowaniem - sleeve, toploader, holder.

4. Wiem, jak chcę zbierać!
Zgodnie z posiadanymi informacjami wiem, jaką obrać strategię, która doprowadzi mnie do skompletowania mojej kolekcji. Mogę kupować kompletne boxy a następnie wymieniać się kartami, które mnie nie interesują. Mogę kupować pojedyncze egzemplarze kart na giełdach. Mogę również kombinować oba warianty kolekcjonowania.

5. Wiem, gdzie znajdę innych kolekcjonerów!
Wiem, gdzie się spotykają kolekcjonerzy kart. Wiem gdzie odbywają się giełdy kolekcjonerskie, nie tylko krajowe, ale również zagraniczne. Znam społeczności kolekcjonerskie, jestem aktywny na forach internetowych. Potrafię znaleźć innych kolekcjonerów w sieciach społecznościowych.

6. Jestem cierpliwy w kompletacji kolekcji!
Nie sprzedaję swojej kolekcji z powodu braku jednej czy kilku kart.

7. Do swojej znajomości o kartach czy kolekcji podchodzę z rezerwą i pokorą!
Wiem, na co mogę sobie pozwolić przy dyskusjach o moich kolekcjach. Znam swoje granice wiedzy o kartach i zawodnikach.

8. Potrafię dobrze zapakować przesyłkę z kartami!
Przesyłki z kartami do innych kolekcjonerów. Zawsze pakuję starannie tak, aby przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie. Wysyłane karty powinny być zabezpieczone w pudełkach lub w folii bąbelkowej.

9. Jestem uczciwym kolekcjonerem!
Zawsze oferuje karty do wymiany w faktycznym stanie. Nie próbuję wymieniać się uszkodzonymi kartami.

10. Moje karty to moja lokata kapitału!
Tak się może stać, ale nigdy nie zbieraj swoich kart w tym celu. Kolekcja twoich kart jest, największym skarbem dla Ciebie.

Dziękujemy: www.hooker-karty.cz

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦