Sezon zasadniczy 22_23 za nami

Po ponad 5 miesiącach gry w niedzielę zakończył się sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2022-23. Przed ostatnią kolejką wiadome było, że zwycięzcą sezonu zasadniczego została Cracovia Kraków, na drugim miejscu skończy Unia Oświęcim, piąte miejsce zajmie JKH Jastrzębie, szóste KH Sanok, siódme TKH Toruń, ósme Zagłębie Sosnowiec, a ostatnie i zarazem niekwalifikujące do fazy Play Off Podhale Nowy Targ. Korespondencyjny bój o 3 miejsce stoczyły między sobą kluby GKS Tychy i GKS Katowice. GKS Tychy żeby wyprzedzić Katowice musiały zdobyć o 1 pkt więcej. GKS Tychy grały w Sanoku a Katowice w Toruniu. Tyszanie zaczęli bardzo ofensywnie i szybko strzelili 2 gole (Boivin i Starzyński). W 10 minucie po bójce karą większą i karą meczu za niesportowe zachowanie za bójkę ukarany został między innymi bramkarz GKSu Tychy, co spowodowało, że do tyskiej bramki musiał wjechać nierozgrzany Kamil Lewartowski i wybronić ponad minutową przewagę 5 na 3 i niecałą 4 minutową 5 na 4. Swoją pracę wykonał jednak dobrze i szczęśliwie, a Tyszanie po wybronieniu tych osłabień odpowiedzieli 2 pięknymi bramkami (Jeziorski i Younan) i kontrolowali wydarzenia na tafli. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Tyszan. Żeby Tychy mogły cieszyć się ze zdobycia 3 miejsca musiały czekać na wynik meczu w Toruniu. Równie szybko jak Tyszanie bramki strzelali Torunianie prowadząc po pierwszej tercji 3:1. W 3 tercji w 50 minucie, gdy Torunianie prowadzili 4:2 wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Katowice zdołali jednak wyrównać na 2 sekundy przed końcem. Wynik ten jednak nic Katowicom nie dawał, bo przy takim rozstrzygnięciu w Sanoku, musieli wygrać w regulaminowym czasie gry. W dogrywce w 55 sekundzie zwycięską bramkę dla Torunian strzelił Nikołaj Syty. Ostatecznie Tychy zajęły 3 miejsce a Katowice 4. Poza tym w Nowym Targu Unia wygrała 6: 2, a w Sosnowcu Cracovia 6:1.

Po zakończeniu meczy swoich przeciwników w I rundzie PO kolejno wybierały Cracovia, która wybrała Sosnowiec, Unia Oświęcim, która wybrała Toruń, GKS Tychy, które wybrały Sanok, a Katowicom zostało Jastrzębie. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w środę (w Krakowie i Oświęcimiu) i czwartek (Tychy i Katowice). Gospodarzem 1, 2 oraz ewentualnie 5 i 7 meczu jest drużyna, która zajęła wyższe miejsce w sezonie zasadniczym.

autor: Patryk Ochota

Zapraszamy na autorską galerią zdjęć

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦