Dziewczyny też ciosają w hokeja

W sobotę 14.11.2020 odwiedziliśmy jastrzębski Jastor, gdzie odbywał się mecz ligowy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Liderki tabeli grupy "B" PLHK Białe Jastrzębie podejmowały przeciwiczki z Nowego Targu. Dzień wcześniej w Jastrzębiu-Zdroju gościła męska drużyna, również z Nowego Targu. Oba mecze miały bardzo podobny przebieg. Pierwsze i ostatnie tercje ubiegały na wyrównanym poziomie. O wynikach obu meczy decydowały tercje drugie, gdzie zarówno gospodarze jak i gospodynie wyraźnie dominowali potwierdzając to wynikami (JKH wygrał tę tercję 5:0 a Białe 4:0). Białe Jastrzębie umocniły się na pozycji liderek, ale drugie w tabeli Kozice z Poznania mają 2 mecze zaległe. Należy też dodać, że Białe Jastrzębie właśnie z Kozicami straciły punkty w tym sezonie.

UKH Białe Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 4:0; (0:0, 4:0, 0:0)
Bramki:
1:0 (27:48) - Szymik Dominika (Kierc Wiktoria)
2:0 (36:30) - Rduch Zuzanna (Cywoniuk Iga)
3:0 (37:30) - Szymura Weronika (Rduch Zuzanna)
4:0 (39:39) - Szymik Dominika (Rduch Zuzanna)
Kary: 4:2
Strzały: 39:16
Składy:
UKH Białe Jastrzębie: Radomska Katarzyna, Chrapek Oliwia - Rostalska Karolina, Postel Zofia, Szymura Weronika, Szymik Dominika, Rduch Zuzanna, Bodzioch Anita, Cywoniuk Iga, Marchewka Martyna, Kierc Wiktoria, Karbowniczak Julia, Piechaczek Rita, Świerczek Aleksandra, Krzyżaniak Weronika, trener: Marek Kozyra

MMKS Podhale Nowy Targ: Furtak Zuzanna, Jordan Jessica - Jarkiewicz Maria, Wielkiewicz Klaudia, Podlipni Anna, Leśnicka Anna, Bukowska Renata, Grzybek Zuzanna, Nosal Małgorzata, Mroszczak Magdalena, Szopińska Adrianna, Leśniowska Agata, Maciaś-P. Agnieszka, Zamarlik Anna, Węgrzyniak Amelia, Firek Amelia, Szlachtowska Milena, Gacek Alicja, Gacek Klaudia, Zieja Zuzanna, Kowalczyk Dominika, Maciaszek Amelia, trener: Gabriel Samolej

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦