Mistrz w mistrzowskiej formie

Re-Plast Unia Oświęcim, po 7 meczach sezonu, wygrała wszystkie mecze nie tracąc punktu!

Po ra drugi przekonali się o tym hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy awansem rozegrali mecz 13 kolejki. Pierwotnie mecz ten miał się odbyć 15.10. ale dzień później Unia ma zaplanowany mecz w Champions Hockey League z HC Oceláři Třinec. Unia pokazała się w Jastrzębiu-Zdroju, jako drużyna o klasę lepsza. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 0:0 i mecz w większości czasu odbywał się pod bramką Jakuba Lackoviča. Goście przyjechali bez 6 czołowych graczy, ale zobaczyć mogliśmy najnowszą akwizycję ze Szwecji Christophera Liljewalla. Już w drugiej tercji nowy gracz Unii wpisał się do protokołu meczowego asystując przy bramce Karjalainena. Chyba szybko zpamiętamy nazwisko Liljewall, ponieważ ten 34 latek strzelił jeszcze dwa gole. Dla rosłego (190 cm) Szweda gra w Polsce jest pierwszym zagranicznym angażem poza ojczyzną. Miejscowi na tle kompaktowo grającej Unii pokazywali hokej, przy którym wydawał się, że się bardzo męczą. Nie pomogła prawie 2 minutowa gra w przewadze 5 na 3. Strzegący bramki Lundin nie zostawiał żadnej wolnej przestrzeni, gdzie można było umieścić krążek. Dopiero przy grze w przewadze trener Kalaber zdecydował się jeszcze odwołać bramkarza i to się opłaciło, kiedy Ronkainen strzelił honorowego gola. Tuż przed końcem jednak Uniści ustalili ostateczny wynik na 1:4.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
0:1 – Henry Karjalainen – Christopher Liljewall, Erik Ahopelto (25:50),
0:2 – Jere Vertanen – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (35:00),
0:3 – Christopher Liljewall – Krystian Dziubiński, Jere Vertanen (46:24),
1:3 – Taneli Ronkainen – Emil Bagin, Hannu Kuru (54:34, 6/4),
1:4 – Christopher Liljewall – Krystian Dziubiński, Jere Vertanen (59:54, 5/4)

W perspektywie nadchodzących meczy w CHL bardzo cieszy postawa Unii, której życzymy awansu do rundy pucharowej.

Zapraszamy na galerię fotek

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦