Czech EXPO 2021 za nami - padł rekord frekwencji

Nic nie może powstrzymać kibiców najszybszej zespołowej gry na świecie! Mimo ograniczeń covidowych oraz kilometrów potrzebnych do przejechania do Pardubic, kolejna wielka wystawa kart i pamiątek hokejowcyh Czech EXPO 2021 jest za nami. 

Sportowe Karty regularnie uczestniczą w giełdzie kart w niedalekiej Ostrawie, jednak raz do roku miłośnicy hokeja mają swoje wielkie święto - Czech EXPO. Największą w tej części świata wystawę kart i artefaktów hokejowych. Już po raz drugi w swojej krótkiej historii Sportowe Karty wzięły udział w tej imprezie. Kilkudziesięciu wystawców w tym głównie z Europy Środkowej zapełniło swoimi prezentacjami Enteria Arenę w Pardubicach. Na co dzień tam swoje mecze rozgrywa czołowa drużyna czeskiej extraligi Dynamo Pardubice. Wystarczyło kilka godzin, aby tafla lodowa zamieniła się w wystawę kart i innych hokejowych pamiątek. Kilka godzin wcześniej na ławce trenerskiej stał znany z polskich lodowisk Richard Král, a nie wiele później można było nabyć jego pierwszą kartę w technologii 3D wydaną przez Sportowe Karty. Karta ta jest częścią specjalnej limitowanej edycji /99 wydanej specjalnie na Czech EXPO 2021. W skład całej kolekcji wchodzi 15 kart największych osobności czeskiego i słowackiego hokeja, którzy brali udział w polskich rozgrywkach. Dla pewnej równowagi umieściliśmy tam również dwóch Polaków z czeskich rozgrywek. Całość obejmuje takie nazwiska jak:

Miroslav Fryčer, Ciarko PBS Bank STS Sanok

Jiří Šejba, GKS Tychy, Unia Oświęcim

Richard Král, JKH GKS Jastrzębie

Roman Šimíček, GKS Tychy

Wojtek Wolski, (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Miroslav Kopřiva, Comarch Cracovia Kraków

Lukáš Zíb, Comarch Cracovia Kraków

Marek Hovorka, JKH GKS Jastrzębie

Lubomír Vosátko, Unia Oświęcim

Jakub Grof, GKS Katowice, JKH GKS Jastrzębie

Michal Fikrt, Unia Oświęcim

Aron Chmielewski, Stoczniowiec Gdańsk, Comarch Cracovia Kraków

Martin Richter, Ciarko PBS Bank KH Sanok

Peter Bartoš, Ciarko PBS Bank KH Sanok

Josef Vítek, Stoczniowiec Gdańsk, GKS Tychy, KH Sanok, MH Automatyka Gdańsk, Lotos PKH Gdańsk

Organizatorzy również przygotowali specjalną edycję kart, które można było podpisać a to u takich sław hokeja jak: Milan Nový kapitan reprezentacji Czechosłowacji z lat 1980-81, Jozef Golonka kapitan reprezentacji Czechosłowacji z lat 1968-69. Zapytaliśmy Jozefa Golonkę czy pamięta jakiś mecz z Polakami i… oczywiście pamiętał mecz z MS w 1966 roku w Lublanie wygrany przez Czechosłowację 6-1. W jego pamięci wyryła się kontuzja jaką odniósł w tym meczu – otóż otrzymał on uderzenie trzonkiem kija w twarz, jak sam twierdzi specjalnie, tylko nie pamiętał nazwiska polskiego zawodnika. Oczywiście twardego Słowaka w czasie przerwy zszyto i dalej mógł wsytępować w czechosłowackich barwach. Karty i inne pamiatki podpisywali również inni współcześni hokeiści czescy jak: Tomáš Rolinek, Dušan Salfický, Josef Marha, Dominik Frodl i Adam Musil. W sumie całą wystawę odwiedziła rekordowa ilość gości a Sportowe Karty mogły reprezentować polskich miłośników hokeja.
Poniżej film i galeria naszych zdjęć a tej imprezy... kto jeszcze nie był, ma co żałować!

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦