Evgeny Kamenev - po zwycięstwie z JKH

Jak oceniasz wygrany mecz z JKH?
Uważam, że dzisiejszy mecz dobrze się dla nas ułożył. Myślę, że stworzyliśmy fajne widowisko dla kibiców, było sporo walki i emocji. Jastrzębie to bardzo wymagający przeciwnik, dużo grają do ciała, ale są tam też zawodnicy techniczni. Wiadomo, że popełniliśmy też parę błędów, ale hokej to jest gra błędów. Dziś zrobiliśmy ich mniej i dlatego wygraliśmy. Najważniejsze jest to, że wieziemy 3 bardzo ważne punkty do Krakowa.

To jest pierwsze poważniejsze zwycięstwo drużyny po miesiącu, co pomogło drużynie wygrać?
Nie ma łatwych meczy, niedawno wygraliśmy z Bytomiem i Opolem wysoko, ale trzeba pamiętać, że też z nimi traciliśmy punkty w tym sezonie. Do pozostałych meczów mieliśmy się przygotowywać poważnie. Szkoda straconych punktów z Oświęcimiem, ale to już historia. Teraz musimy patrzeć dalej i przygotowywać się na bardzo ważny i ciężki mecz we wtorek z Nowym Targiem.

W tym sezonie Cracovia gra bardzo nierówno. Do play-off, zostali wam sami trudni przeciwnicy. Kogo byście chcieli do play-off?
Przed nami bardzo dobre i mocne drużyny, które grają dobrze taktycznie i mają mocnych bramkarzy. Na kogokolwiek byśmy my nie trafili, po prostu musimy grać swój hokej. Mamy naprawdę mocną drużynę i potrafimy to pokazać na tafli.

Jak Ci się gra w Cracovii?
Jest tutaj bardzo dobra i miła atmosfera. Podoba mi się tutaj w drużynie, a Cracovia ma tylko jeden cel, wiadomo, jaki!

Jak Ci się trenuje pod trenerem Rohačkiem?

Z trenerem dobrze, na początku grałem trochę mniej, teraz dostaje więcej szans na grę. Staram się wykorzystać to, wiadomo, że trener nie zawsze jest zadowolony z mojej gry, ale myślę, ze idę do przodu.

Czym się różni ten sezon od poprzedniego, dla Ciebie?
No ten sezon jest całkiem inny od poprzedniego. Ubiegły sezon nie zacząłem źle, dostawałem od trenera Demkowicza sporo czasu na lodzie, wszystko było ok. Tylko na meczu w Tychach złamałem nogę i do gry wróciłem dopiero w połowie stycznia. Po kontuzji, jeszcze mnie bolała noga i dopiero w meczach przed playoff z Gdańskiem i później z Tychami doszedłem do siebie.

Czy wiążesz swoją przyszłość z Polską?
Jestem w Polsce już prawie 6 lat. Grałem w reprezentacji Polski, U20, więc myślę, że związałem się z Polską bardzo mocno, ale co będzie dalej to nikt nie wie 

Jak spędzasz wolny czas?
Lubię pospacerować. Chętnie pójdę coś zjeść dobrego czy zobaczyć coś w Krakowie. Tak naprawdę to nic specjalnego.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦