Sosnowiec - kwalifikacje do 5 Czerkawski Cup 2019

W bieżącym sezonie kibice hokeja w Sosnowcu znów mogą cieszyć się z występów swoich hokeistów w polskiej Hokej Lidze. 24 listopada swoje święto mieli również najmłodsi hokeiści sosnowieckiego Zagłębia. Na wysłużony i legendarny Stadion Zimowy przyjechało 7 drużyn, aby powalczyć o finał rozgrywek minihokeja w ramach 5 turnieju Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym - 2019. Drużyny podzielono na dwie grupy po 4 drużyny:

Grupa A:

MOSM Tychy

MUKS Orlik Opole

TMH Polonia Bytom

RTH Zryw Ruda Śląska

Grupa B:

JKH GKS Jastrzębie

MUKS Naprzód Janów

UKS Zagłębie Sosnowiec

KH GKS Tauron Katowice

W grupach rozegrano mecze każdy z każdym. Grupę A wygrały "Tyskie Lwy" przed, dość niespodziewanie, Orlikiem Opole. Z grupy B do półfinału, z pierwszego miejsca awansowali gospodarze, przed JKH GKS Jastrzębie. W meczach półfinałowych Sosnowiec i Jastrzębie po 3:1 pokonali przeciwników z grupy A. W finale Jastrzębie, zrewanżowali się gospodarzom za porażkę w grupie i zwyciężyły turniej. W meczu o 3 miejsce, premiowanym udziałem w finale 5 Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym - 2019, Tyskie Lwy nie mieli litości i odprawili Orlika 13:0. W meczu o 5 miejsce, po zaciętej walce minihokeiści bytomskiej Polonii ulegli 2:4 Janowianom a w meczu pocieszenia o 7 miejsce najmniejszy i najbiedniejszy klub (mają tylko zadaszone lodowisko bez ścian) rozgromiły rosnący w potęgę Tauron Katowice 11-2.

Klasyfikacjęa końcowa turnieju:
1. JKH GKS Jastrzębie
2. UKS Zagłębie Sosnowiec
3 MOSM Tychy
4. .MUKS Orlik Opole
5.
MUKS Naprzód Janów
6. TMH Polonia Bytom
7.
RTH Zryw Ruda Śląska
8. KH GKS Tauron Katowice

Nagrody indywidualne zdobyli:
Najlepszym zawodnikiem został: Cyprian Nowak (UKS Zagłębie Sosnowiec)
Najlepszym strzelcem: Piotr Bochyński (MOSM Tychy)
Najlepszym bramkarzem: Igor Kirstein (MUKS Naprzód Janów)
Najlepszym zawodnikiem ostatniej drużyny: Ignacy Galusek (KH GKS Tauron Katowice), który w nagrodę otrzymał vocher o wartości 1650 zł z przeznaczeniem na Obóz Hokejowy Zientary.

Wyniki wszystkich meczów znajdziecie tutaj.

A my poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć... może znajdziecie tam siebie albo swoją pociechę :-)

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦