Mistrzostwa Świata U20 dywizji I B

W dniach od 11 do 17 grudnia w Bytomiu odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 dywizji IB w których uczestniczyły reprezentacje Korei Południowej, Japonii, Włoch, Estonii Ukrainy i Polski. Zwycięzca turnieju awansował na przyszłoroczne zaplecze elity, a ostatnia drużyna spadała do dywizji IIA.

Polacy po nie najgorszym początku (zwycięstwie po dogrywce z Estonią) przegrali 3 kolejne spotkania z Ukrainą, Japonią i Włochami i w swoim ostatnim meczu na tych mistrzostwach musieli walczyć o utrzymanie. Żeby pozostać na tym samym poziomie rozgrywkowym Polacy musieli pokonać Koreańczyków. W decydującym meczu Polacy w końcu zagrali bardzo dobrze i skutecznie wygrywając mecz 11:2. Z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Maciaś, który miesiąc temu zadebiutował w seniorskiej reprezentacji naszego kraju i ma rozegranych kilka meczów czeskiej seniorskiej ekstralidze, strzelając Koreańczykom 4 bramki, a przy 3 kolejnych asystował. Dzięki tej kanonadzie został najlepszym punktującym turnieju oraz najlepszym strzelcem turnieju.

Ukraińcy przez cały turniej szli jak burza, wygrywając wszystkie spotkania. Przed ostatnim meczem turnieju byli murowanym faworytem do wygrania turnieju i awansu do zaplecza elity. Wystarczył im do tego wymarzonego czasu tylko remis w regulaminowym czasie gry. Do hali w Bytomiu przybyło też prawie tysiąc ukraińskich kibiców. Ukraińcy w 10 minucie otworzyli wynik spotkania, na co Japończycy odpowiedzieli golem w 14 minucie. W drugiej tercji Japończycy poszli za ciosem i strzelili Ukraińcom 4 gole nie tracąc przy tym ani jednego. W 3 tercji pilnowali już tylko wyniku. Japończycy wygrali decydujący mecz wynikiem 7:4 i awansowali na zaplecze elity w tej kategorii wiekowej.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany bramkarz Włoch Damian Clara, najlepszym obrońcą Japończyk Junya Owa, a najlepszym napastnikiem Ukrainiec Daniło Korzhyletsky.

autor: Patryk Ochota

Zapraszamy na galerię zdjęć naszego autorstwa.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦