Vladimír Luka - wrócił po 5 latach do Zagłębia... i co nam powiedział

Jakie wrażenia po pierwszym meczu w PHL?
Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Udało nam się strzelić na 1:0 a Katowice wyrównały przed końcem 1 tercji. Szkoda tych bramek na 1:2 i 1:3 ale Katowice są gdzie indziej niż my. Wiemy, że z takimi drużynami jak Katowice punkty możemy zdobyć tylko ciężką walką.

Co zadecydowało o dzisiejszym wyniku?
Rafał Radziszewski świetnie bronił, podtrzymywał nas cały mecz. Szkoda, że nie potrafiliśmy wykorzystać całej minuty przewagi 5 na 3. Pewnie zadecydowały te przewagi, których nie wykorzystaliśmy.

Widzisz jakieś różnice w polskim hokeju od czasu twoich ostatnich występów?
Ciężko mi powiedzieć czy widzę jakieś różnice. Ciągle mam w głowie ten mecz. Katowice są bardzo silną drużyną. W ub. sezonie przegrali dopiero w finale z Tychami. Mają tam sporo kadrowiczów. Ściągnęli zawodników ze Skandynawii. My jesteśmy w innym miejscu jak oni. Dla nas celem będzie awans do pierwszej ósemki.

Na jak długo masz podpisany kontrakt w Sosnowcu?
Mam podpisane na 3 lata. Dzisiaj mi się nie udało strzelić gola, ale mam nadzieję, że jeszcze nastrzelam tutaj goli. Jutro odpoczniemy a w niedzielę mamy kolejny mecz. Jedziemy dalej!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z pierwszego ostrego meczu PHL sezonu 2018/19.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦