Młode Pantery - hokej to jedna wielka rodzina

W ub. weekend mieliśmy przyjemność zobaczyć trening drużyny hokejowej Młode Pantery na lodowisku biały orlik w Żorach.

Hokej to najszybsza zespołowa dyscyplina sportu, wciąż niedoceniana w Polsce, na tyle na ile zasługuje. To piękny i jednocześnie ostry sport, więc dzieci, które lubią kontaktową grę szybko łapią hokejowego bakcyla. Mimo, że hokej wciąż w Polsce jest dyscypliną niszową, to powstają nowe niezależne inicjatywy. Kiedyś by napisano, że to oddolne inicjatywy. Takim przykładem jest hokejowa drużyna Młode Pantery, która powstała w ub. roku. Podczas treningów z trenerem hokejowym Rafałem Szpyrą grupa rodziców zgadała się, że fajnie by było, jeszcze poza klubami dodatkowo, wspólnie gdzieś pojechać, no i tak od słowa do słowa została założona grupa na fb, która zaczęła szybko działać.

Pantery są złożone głównie z chłopaków rocznik 2012 i 2011 (dziewczynka). Na tą chwilę to zawodnicy: MOSM Tychy, Naprzód Janów, UKH Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Katowice, ŁKH Łódź, Legia Warszawa, MMKS Podhale Nowy Targ, Polonia Bytom. Ale to nie wszyscy, bo organizatorzy już myślą o II zespole, który będą stanowić zawodnicy drużyn jak wyżej oraz Cracovia, Zagłębie Sosnowiec, a może Sanok i Krynica. Macierzyste kluby różnie patrzą na ten pomysł. Są kluby, które popierają i chętnie zwalniają zawodników na turnieje z Czechami, ale są kluby, które potrafią przypomnieć o lojalkach. Jednak w miarę upływu czasu trenerzy widzą pozytyw tej inicjatywy i są, co raz bardziej otwarci. Generalnie nie można narzekać na współpracę z klubami. Młode Pantery w ub. roku zaliczyły już kilka turniejów, na których już osiągnęły sukcesy:

- turniej w Šumperku (rocznik 2012), pierwsze miejsce

- turniej w Choceňu (rocznik 2012), drugie miejsce

- turniej w Uherským Ostrohu (rocznik 2012), drugie miejsce

- turniej w Čáslaviu (rocznik 2012), trzecie miejsce

- turniej selektów Dragon Cup w Świdnicy (rocznik 2012), trzecie miejsce

- turniej w Sosnowcu (rocznik 2011), czwarte miejsce na 10 drużyn

- turniej we Frýdku-Místku (rocznik 2011), szóste miejsce na 10 drużyn

Młode Pantery najbardziej dumne są z czeskiego turnieju selektów (rozgrywanego w Polsce, w Świdnicy), gdzie zajęli 3 miejsce, przegrywając tylko jeden mecz a zwyciężając w 3 spotkaniach. Zawodnicy Młodych Panter często biorą udział w zajęciach hokejowych szkół i obozów. Sukcesy na taflach czeskich i polskich mobilizują młodych zawodników do organizowania swoich treningów. Ale to nie wszystko, bo dzieci również spotykają się po za tafla lodową - urodziny, nocują u siebie...powoli to wszystko się rozkręca. Zaczynają się przyjaźnić a należność do różnych klubów im w tym wcale nie przeszkadza.

Działalność organizacyjna Młodych Panter to typowy przykład wychowywania młodzieży przez sport. Organizatorzy nie postawili sobie za cel zarabiać na tym projekcie i wszystko jest robione po kosztach własnych (oczywiście rodziców – głównych sponsorów!) Cel, jaki przyświeca Młodym Panterom jest taki, że chcą, aby dzieciaki grały jak najdłużej razem, żeby rozwijały się sportowo no i staramy się nie ograniczać czasowo. Zależy nam na tym by chłopaki nawiązali przyjaźnie na lata, by polski hokej rósł w siłę i by nas szanowali, jako zespół (póki, co to się udaje). Chcemy pokazać innym, że można odrzucić konflikty między klubami, że można wspólnie grać i się bawić. Że hokej to jedna wielka rodzina.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦