JKH ma nowego golmana

"Golman" to po czesku bramkarz. JKH GKS Jastrzębie dziś poinformował o nowym bramkarzu - to Czech Patrik Nechvátal. Zakontraktowanie nowe bramkarza było dla JKH priorytetem, po odejściu Ondřeja Raszki do hokejowej organizacji Trzyńca. Nowy nabytek JKH ma całkiem niezłe parametry bramkarskie: mierzy 191 cm i waży 83 kg, kij trzyma na lewą stronę. Jest wychowankiem Karlowych Warów, w czeskiej extralidze zadebiutował w Litwinowie ale najlepsze czasy przeżył w Znojemskich Orłach. W sezonie 2015/16 zdobył tam tytuł wicemistrzów austriackiej EBEL ligi. Jastrzębski klub obiecuje sobie po grze nowej jedynki dużego wzmocnienia.

Ondřej Raszka wysoko ustawił poprzeczkę. Dlatego liczymy, że Patrik Nechvátal nie tylko godnie go zastąpi, ale będzie jeszcze lepszy. Bramkarz ten, mimo relatywnie młodego jak na golkipera wieku, dysponuje odpowiednim doświadczeniem i ma za sobą grę w mocnych klubach i silnych ligach. Chcemy, aby był najmocniejszym punktem naszej drużyny - powiedział w rozmowie dla oficjalnej strony klubu trener JKH Robert Kalaber.

O grze Patrika napewno coś będą mogli powiedzieć Teddy DaCosta i Patryk Wronka, którzy byli jego partnerami w Znojmie. Trenerem Znojma był wtedy znany z pracy w JKH GKS Jastrzębie Jiří Režnar. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czasów ich wspólnej gry.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦