JKH znów lepsze od czeskiej dryżyny

Kolejny skalp hokeistów JKH GKS Jastrzębie. W swoim przedostatnim sparingu jastrzębianie poraz drugi w ciągu 10 dni pokonali "Smoki" z Šumperka. Gole dla JKH zdobyli Dominikowie Paś i Jarosz oraz dwa Artiom Dubinin. Ostatni mecz kontrolny ekipa znad czeskiej granicy rozegra w czwartek 6 września. Na Jastorze skrzyżuje kije z hokeistami Orlika Opole.

Mecz z czeskim drugoligowcem z Šumperka był dla jastrzębian przedostatnim testem podczas tegorocznych przygotowań. Wystarczyły trzy minuty, by w premierowej odsłonie podopieczni Roberta Kalabera wypracowali sobie trzy gole zaliczki. Mateja Kristína pokonali kolejno Dominik Paś (11'), Dominik Jarosz (12') oraz Artiom Dubinin (14').

Szybko zdobyta przewaga uśpiła nieco jastrzębian, którzy w drugiej odsłonie mieli sporo okazji do podwyższenia prowadzenia podczas gry w liczebnej przewadze. W poczynaniach gospodarzy zabrakło jednak odrobinę precyzji i szczęścia. Najbliżej zdobycia czwartej bramki dla JKH był Tomáš Komínek, który trafił w słupek. Po 40. minutach gry wynik bez zmian i miejscowi wciąż prowadzili 3:0.

W trzeciej części spotkania goście się rozkręcili. Po tym, jak hokeiści z Šumperka dwukrotnie znaleźli sposób na Oskara Prokopa, mecz nabrał rumieńców. Gdy przyjezdni walczyli o remis, drugi raz do siatki trafił Artiom Dubinin, przesądzając o zwycięstwie gospodarzy. Do końca wynik nie uległ już zmianie i kolejne sparingowe zwycięstwo JKH stało się faktem.

Ostatni sparing jastrzębianie rozegrają w czwartek 6 września. Rywalem hokeistów JKH będzie PGE Orlik Opole. Początek tego meczu, jak zwykle na Jastorze o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp na ten mecz jest bezpłatny.


Mecz towarzyski - 30/08/2018 (czwartek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - DRACI ŠUMPERK 4:2 (3:0, 0:0 1:2)


1:0 - 10:25 - Dominik Paś - Maciej Sulka, Martin Kasperlík
2:0 - 11:39 - Dominik Jarosz - Grzegorz Radzieńciak
3:0 - 13:28 - Artiom Dubinin - Martin Kasperlík, Jakub Grof
3:1 - 47:23 - Dominik Pokorný - Marek Haloda, Lukáš Králík
3:2 - 52:01 - Tomáš Drtil - Petr Gewiese
4:2 - 57:28 - Atrtiom Dubinin - Jakub Gimiński (5/4)


JKH GKS Jastrzębie: Prokop (Raszka) - Michałowski, Grof, Paś, Dubinin, Kasperlík - Sulka, Matusik, Komínek, Fabuš, Wróbel - Radzieńciak, Kubeš, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Chorążyczewski, Blanik, Kulas, R. Nalewajka.

Draci Šumperk: Kristín (O. Haloda) - Sedlák, Řezáč, Vachutka, Romančík, Blecha - Drtil, Gewiese, Králík, Pokorný, Horký - M. Haloda, Kužílek, Hroch, Antonvov, Ostřanský - Tolokonnikov, Habrman, Haluza, Urban, Šíp.


Kary: 10:20 / Widzów: 200.
Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (sędzia główny) oraz Jarosław Syrek, Dawid Mazur (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Jozef Zavadil (Draci Šumperk).

źródło: www.jkh.pl

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦