Historyczne zwycięstwo GKS Tychy w Lidze Mistrzów

Tyski Stadion Zimowy oraz zgromadzone na nim 2.158 widzów było świadkawmi pierwszych punktów i pierwszego zwycięstwa polskiego zespoły biorąceg udział w Champions Hockey League.  Mimo, że tyska drużyna nie maiała juz możliwości awansu z fazy grupowej to zabaczyliśmy z ich strony trzy tercje pełne walki i poświęcenia. A wcześniej serwowana pizza dla kibiców tyskiego klubu okazała się talizmanem. Podobnie ocenili kibice tyskiego klubu przyjazd na meckibice hokez żony trenera GKS Tychy, która też okazała się szczęśliwym trafem. Kibice tyskiego klubu, jak i hokeja w całej Polsce, musza jednak stwierdzić, że zwycięstwo to zasługują świetnej postawie Johna Murraya w bramce, który obronił 34 z 37 strzałów wysłanych na jego bramkę. Nie można natomiast tego powiedzieć o bramkarzu przyjezdnych Lelandzie Irvingu, który mająć większe doświadczenia (m.in. NHL, KHL, Liiga...) niż nasz Jasiek Murarz, przepuścił 5 z 22 wysłanych strzałów na ramkę HC Foxes Bolzano.
 
GKS Tychy – HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
bramki i asysty: 7 min. Michnow (Sýkora), 18 min. Cichy (Szczechura), 22 min. Klimenko (Szczechura, Cichy), 54 min. Cichy (Komorski), 60 min. Jeziorski - 15 min. Bernard, 19 min. Insam, 39 min. Crescenzi (Blunden).

Sędziowie: Smetana (Austria), Baca – Moszczyński i Zień. 

Widzów: 2.158
 
Składy:
GKS Tychy: Murray – Ciura, Pociecha; Sýkora, Komorski, Michnow – Kolarz, Bryk; Bagiński, Rzeszutko, Kogut – Kotlorz, Novajovský; Klimienko,  Cichy, Szczechura – Witecki, Galant, Jeziorski.
Trener: Andrej Gusov.
 
HC Bolzano: Irving – Nordlund, Glira; Petan, Findlay , Blunden – Geiger, Campbell; Miceli, Crescenzi, Insam – Marchetti, MacKenzie; Deluca, Kuparinen, Carozza – Brighenti; Scheitzer, Bernard, Frank.
Trener: Kai Suikkanen.
 
facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦