HC Vítkovice Ridera liderem czeskiej extraligi

Na szczycie czeskiej extraligi spotkały się druga z trzecią drużyną. Mecz ten zadecydował o fotelu lidera, na którym się usadowili hokeiści z ostrawskiej dzielnicy Witkowice. Po raz trzeci w drużynie witkowickiej zagrał młody Polak – Krzysztof Maciaś. Dwa czynniki spowodowały, że Maciaś, który ciągle jest nominalnym juniorem, „dostaje” miejsce w seniorskiej drużynie. Pierwszy to, że w drużynie ciągle brakuje 5 zawodników – czterech jest kontuzjowanych a jeden pauzuje za przewinienia. Drugi powód to, że Maciaś miał świetne statystyki z witkowickiej juniorki. Młody napastnik, rodem z Nowego Targu bardzo dobrze wykorzystuje szanse daną przez witkowickich trenerów. W trzech odegranych meczach dostał łącznie 31:27 minut czasu na lodzie, co pozwoliło mu się dostać między pierwszą piątkę najlepszych juniorów czeskiej extraligi!

Czwartkowy mecz z BK Mladá Boleslav rozpoczął się od przewagi gości w pierwszej tercji, którzy ostrzeliwali bramkę, wybornie broniącego Aleša Stezki. Potwierdzał to stosunek strzałów 7:12 dla gości. Druga tercja przebiegała również podobnie. W ostatniej tercji trener Miloš Holaň zdecydował się „skrócić” skład i zagrał na 3 piątki. „Ofiarą” tego padł Maciaś, który do końca meczu obserwował, już go z ławki zawodników. Krok ten okazał się skuteczny, gdyż w czwartej minucie gola dla gospodarzy strzelił, znany kibicom Cracovii Marek Kalus. Na 2:0 podwyższył w 17 minucie Dominik Lakatos. Po tej bramce, trenerzy Mladej Boleslav wzięli czas i zdecydowali wycofać bramkarza. Na to jakby czekał Lakatos - okazał się on katem Maldej Boleslav i dwoma strzałami do pustej bramki, ustrzelił klasycznego hattricka.

Po meczu Krzysztof Maciaś zapytany czy wysyła pozytywny sygnał do trenera reprezentacji Roberat Kalabera odpowiedział:

Mam nadzieję, że kiedyś się uda zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski, ale nie myślałem o tym. Skupiam się przede wszystkim, żeby tu i teraz prezentować jak najwyższy poziom. Cieszę się, że dostałem szansę i staram się ją wykorzystać. Jeśli zasłużę na powołanie, to się pojawię a jeśli nie zasłużę to się nie pojawię. Wszystko zależy od trenera i od mojej dyspozycji.

Wkrótce cały wywiad z Krzysztofem Maciasiem. 

Zapraszamy na kolejną dawkę zdjęć naszego autorstwa.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦