Karty


A więc są !!! Pierwsze kolekcjonerskie karty polskiego hokeja. Cały hokejowy świat od dziesiątków lat pasjonuje się zbieraniem kart swoich ulubieńców. Dzięki SportowymKartom mogą się tym również pasjonować kibice polskiego hokeja. Poświęciliśmy temu projektowi wiele godzin na lodowiskach, pracowniach graficznych, przy korektach (jeśli znajdą się tam błędy to już obiecujemy poprawę ;-). W opracowywaniu statystyk udostępnionych dzięki eliteprospects.com, później czekał nas już tylko druk, cięcie, konfekcjonowanie po jednym zawodniku z każdego klubu do paczki, dołączanie części układanki gwiazdy hokeja, pakowanie w display'e, foliowanie, zbieranie zamówień, wysyłka i oto już są !!!

Łącznie udało się nam wydać 257 kart poszczególnych hokeistów Polskiej Hokej Ligi ze wszystkich 10 klubów. Na frontowej stronie znajdziecie kolekcję wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w rozgrywkach play-off sezonu 2017/18 włącznie z ich statystykami do tego czasu. Czyli na odwrotnej stronie karty znajdują się statystyki poszczególnych zawodników na czas przed play-off sezonu 2017/18. Statystyki mamy z najlepszego źródła czyli z EliteProspects.com Każda paczka kart zawiera 10 zawodników polskiej extraligi - każdy z innego kluby, oraz kartę gratis. Karta gratis to 1/9 część układanki gwiazdy światowego hokeja a wśród nich Leszek Laszkiewicz!


W swojej przygodzie w zbieraniu kart kolekcjonerskich spotykać się będziecie z wieloma terminami. Chcemy abyście poznali kilka podstawowych:

Autogramiada - akcja, kiedy zawodnicy podpisują karty swoim fanom. Sposób jak zdobyć podpis gracza na swojej karcie.

Autographed Cards - karta podpisana, oczywiście podpisana przez gracza, który jest na karcie. Najprostszy i najszybszy sposób jak podnieść wartość karty. Mogą być dwa rodzaje podpisanych kart. Jedna, którą oferuje producent kart tzw. Sticker Card, podpisy naklejone na kartach oraz własnoręcznie zdobyty autograf hokeisty - Hard Signed. Są jeszcze tzw. Cut-Signature, czyli wycinane podpisy. Są to karty osób już nieżyjących, których podpisy zostały dołączone do kart pamiętkowych.

Base Set - podstawowa paczka, zawiera karty składające się na podstawę w danej kolekcji. Karty podstawowe są najczęściej sprzedawane pomieszane w paczkach po 6, 8 czy 10 szt. W podstawowej paczce kupujący nie wie, jakie kupuje karty. Rozróżniane są jeszcze Subsety, czyli paczki kart o podobnej tematyce jak np. karty z meczów All-Star czy Play-Off. Karty te nie są numerowane, czyli nie są limitowane nakładem.

Memorabilia Cards - karty z pamiątkami. Są to karty z kawałkami bluz czy sprzętu hokejowego. Najczęściej spotykane są karty Jersey Cards, karty z kawałkami bluz hokeistów. Tutaj można jeszcze wyróżnić Game Used czyli karty z kawałkami oryginalnych bluz oraz Replica Jesey Cards - karty z kawałkami bluz, które jak nazwa wskazuje są replikami oryginalnych bluz. Ostatnimi hitami wśród kart z pamiątkami są:
Stick Cards - karta z kawałkiem kija hokeisty
Pad Cards - karty z kawałkiem bramkarskich parkanów
Glove Cards - karta z kawałkiem rękawicy hokeisty
Skate Cards - karta z kawałkiem łyżwy zawodnika

Parallel Card - karta równoległa czy równobieżna, najczęściej kolorowa wariacja karty podstawowej. Oficjalnie karty nie są limitowane, najczęściej jednak są wydawane w ograniczonej liczbie. Dzięki ograniczonej limitacji karty paralelne są bardziej wartościowe.

Rookie Card - karta debiutancka, wydawana dla gracza, który w danym sezonie miał debiut w rozgrywkach ligowych.

Wantlist - lista życzeń. Lista kart zawodników, którymi kolekcjoner jest zainteresowany. Takimi listami wymieniają się kolekcjonerzy, dzięki czemu szybko przekazują sobie informacje o kartach, których poszukują.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦