Krzysztof Maciaś – wejście (na lodowisku) smoka!

Krzysztof Maciaś – wejście (na lodowisku) smoka!

HC Oceláři Třinec w swoim logo klubowym mają smoka i takie wejście miał młody polski napastnik Krzysztof Maciaś, ale w barwach HC Vítkovice Ridera! Młody napastnik, który rozgrywa w Republice Czeskiej już swój 9 sezon, zaliczył fantastyczny debiut. Trenerzy seniorki witkowickiej drużyny dostrzegli jego świetne występy w juniorach, gdzie młody nowotarżanin, zdobył 7 pkt za 5 goli i 2 asysty. Aktualnie najlepiej punktujący gracz Vítkovic, Amerykanin Peter Mueller (5 pkt 4+1) nabawił się kontuzji i trener Miloš Holaň zdecydował się powołać młodego Polaka do pierwszego składu. Na szybko powołany Maciaś, wystąpił z #16 bez nazwiska na plecach. Trener od początku meczu dawał mu sporo czasu na lodzie. W sumie Maciaś odegrał, prawie 10 min., w tym 2: 28 min. w przewagach. W jednej z takich przewag, w czasie 45: 43 otrzymał on krążek w rogu lodowiska i wystrzelił, prawie z zerowego kąta, zaskakując bramkarza Kacetla. Była to wyrównująca bramka na 3:3. Stalownicy z Trzyńca, do tej pory kontrolowali mecz i większość czasu prowadzili. Gol ten obudził w gościach wiarę do zmiany wyniku. Co się później stało za sprawą jeszcze dwóch goli. Po meczu Krzysztof Maciaś udzielał wywiadów w języku czeskim, który świetnie opanował:

O wrażeniach po meczu:

„Derby było blisko granicy a ja jestem z Polski. Miało to dla mnie jeszcze większą wagę”

O zdobytej bramce:

„Próbuję często na treningach takie strzały (z rogu), celowałem w róg bramki i strzał przeszedł, obok głowy bramkarza. Pomyślałem, że bramkarz będzie czekał na podanie, więc spróbowałem.”

O tremie przed meczem z seniorami?

„Dowiedziałem się rano, że będę dziś grał, ale wiedziałem, do czego idę grać z seniorami. Dostałem czas od trenera w przewagach a to lubię najbardziej.”

O wsparciu z rodziny?

„Przyjechała tutaj wspierać mnie rodzina. Był tata, ale mama ani brat nie mogli być, bo też mieli swoje mecze.”

Zapraszamy na galerię fotek a wkrótec wywiad z Krzysztofem prosto z lodowiska w Trzyńcu!

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦