Ondřej Šedivý – napastnik GKS Tychy po meczu z Marma Ciarko STS Sanok

Ondrej Šedivý – napastnik GKS Tychy po meczu z Marma Ciarko STS Sanok

Zdobyłeś dziś dwie asysty a w 2 tercji wydawało się, że macie już mecz pod kontrolą?

Oczywiście, takie mecze powinniśmy dociągnąć do zwycięskiego końca. Prowadzić mecz 3-1 i stracić w 3 tercji 4 gole, to nie może się przydarzyć takiej drużynie, jaką jest GKS Tychy. Nie mam usprawiedliwienia dla takiej sytuacji.

Jak byś ocenił poziom polskiej ligi?

Jestem miło zaskoczony. Mieliśmy już trudne mecze jak z Katowicami. Dzisiaj też przeciwnik był trudny, ale na jakieś większe porównania przyjdzie czas po większej ilości meczów. Ciężko mi jeszcze porównywać mecze z tych najwyższych lig, jak czeska czy szwedzka, ale każda ma swoje specyfika.

Dojeżdżasz na meczy z Czech czy mieszkasz w Tychach?

Jeżdżę z domu, mamy tutaj z Romanem Szturcem tutaj 50 min. autem. Po meczach, natomiast zostajemy na miejscu w Tychach.

Jak z twoim językiem polskim?

Nie mam, żadnego problemu, wszystko rozumiem. Pochodzę z Bogumina a to jest 2 km od granicy z Polską. Zaraz są Chałupki i dużo ludzi mówi „po naszymu”, więc nie ma z tym problemu.

Jak zaczęła się twoja kariera hokejowa, kto Cię przyprowadził na hokej?

To byli rodzice, kiedy miałem 5 lat. Zacząłem grać w Orłowej a potem, kiedy miałem 12 lat poszedłem grać do Witkowic. Urodziłem się, co prawda w Karwinie, ale zaczynałem w Orłowej, kilka kilometrów obok.

Kto był twoim hokejowym wzorem?

Jak byłem mały, to na pewno Jaromír Jágr! Dla wszystkich to był wzór. Ja później już starałem się podpatrywać innych top graczy i od każdego coś wziąć innego.

Jak byłeś małym chłopcem, to czy zbierałeś karty hokejowe?

Oczywiście! To były inne czasy, nie było internetu i jak rodzice kupili gazety, to wycinałem z nich informacje o hokeju. Żyłem hokejem i karty to była część życia hokejowego.

Jaką możesz dać radę dla młodych hokeistów?

Najważniejsze, żeby hokej ich bawił. Mieć zapał do sportu, a potem jak już człowiek jest starszy, to można myśleć o profesjonalnym hokeju. Podstawą jest, żeby nie siedzieć w domu i mieć radość ze sportu. Ważne też jest, żeby uprawiać więcej sportów a potem wybierać czy to będzie hokej czy inna dyscyplina. Najważniejsza jest miłość do hokeja, czy w ogóle do sportu a co z tego będzie potem to się zobaczy.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia.

Zapraszamy na galerię z meczu GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:5 (0:1, 3:0 1:4)

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦