Segregatory


Pamiętajcie, że uszkodzona karta traci swoją wartość. Tutaj zasada jest podobna jak przy zbieraniu znaczków pocztowych (zapytajcie mamy lub taty, co to jest kancer?). Najczęściej uszkodzeniu ulegają rogi kart (pewnie, dlatego nie są zaokrąglone - ale takie karty nie są kolekcjonerskie). Karty również dyskwalifikuje jakiekolwiek zadrapanie czy inne uszkodzenie.

Dlatego, tak jak w zbieraniu znaczków bardzo ważną rolę spełniają albumy na karty oraz specjalne folie. W naszej ofercie mamy dedykowane albumy, których objętość gwarantuje, że wszystkie karty z oferowanej kolekcji się tam zmieszczą. Karty należy umieszczać w specjalnych foliach, które nie tylko chronią przed uszkodzeniami fizycznymi, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Dla cennych okazów Waszej kolekcji zalecamy również wkładanie kart do dodatkowej folii tzw. sleeve.

Dla najcenniejszych zbiorów zalecane jest dodatkowa ochrona w grubsze opakowaniach tzw. toploader.

 

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦