Tomáš Fučík i Jasiek Sołtys zadebiutowali w AZ Havířov

Udany debiut w barwach hawierzowskiego AZetu zaliczyli Tomáš Fučík i Jan Sołtys.
Tomasz znany jest z polskich lodowisk z gry w JKH GKS Jastrzębie oraz w Lotosie PKH Gdańsk. Jan Sołtys jest wychowankiem JKH GKS Jastrzębie. Mimo, że obaj grali w jastrzębskim klubie to ich kariery tam się rozminęły. Jan Sołtys w seniorach JKH zadebiutował w sezonie 2018/19. Tomasz już w tym sezonie bronił barw gdańskiego klubu Lotos PKH.

Goście z Trzyńca nie zlekceważyli meczu i do Hawierzowa przyjechali w regularnym składzie. Jasiek Sołtys rozpoczął grę w składzie pierwszego ataku, natomiast Tomasz obsadził pozycję "jedynki" w bramce. Od poczatku meczu widoczna była przewaga gości, którzy górowali grą kombinacyjną. Gospodarze, jednak wkładali do gry więcej serca i mistrzowie Republiki Czeskiej po 11 minutach przegrywali 0:2. Gościom udało się jednak w pierwszej tercji przybliżyć o jeden gol a po 2 tercjch wynik był remisowy 2:2. Sołtysowi nie udało się wpisać do protokołu meczoowego, natomiast Tomasz w bramce okazał się prawdziwą zmorą mistrzów Republiki Czeskiej. Potwierdził to również w dogrywce oraz w rzutach karanych, kiedy tylko raz został pokonany. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Jaku Doktor, który z doktorską dokładnością 2 razy pokonał Marka Mazanca.

Po meczu udalo nam się porozmawiać z bahaterem meczu (po polsku!) - Tomaszem Fučíkiem.

ps. 12.08.21 Hawierzów gra sparing z Popradem, po którym ma być zdecydowana gra Jaśka Sołtysa w Hawierzowie - trzymamy kciuki !

Zapraszamy również do zobaczenia galerii z meczu.

facebook

♦♦♦ Witamy na oficjalnej stronie pierwszej edycji kolekcjonerskich kart polskiego hokeja ♦♦♦ Tutaj będziemy dla Was podawać najciekawsze newsy o kartach kolekcjonerskich ♦♦♦ Ponad 55 tys. UDS zapłacono za debiutancką kartę Connora McDavida z 2015 roku ♦♦♦ W Wałbrzychu doszło do kradzieży kart. Pewna pani ukradła z marketu 110 saszetek z naklejkami i 116 z kartami kolekcjonerskimi polskich piłkarzy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat. ♦♦♦Patrick Wiercioch podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk, po 268 meczach w NHL, ten z pochodzenia Polak spróbuje sił w KHL (W 1988 jego rodzice emigrowali z Polski).♦♦♦